Schoppel Wolle

Tai siūlai, kurti su meile ir noru mezgimui suteikti žavesio. Jie nuspalvinti gražiausiomis spalvomis, kurios stebuklingai keičia viena kitą, skatindamos smalsumą kuo greičiau išvynioti magiškąjį kamuoliuką. Iš Patagonijos atkeliavusi merinosų vilna, paverčiama tikrais gražuoliais, vedančiais iš proto ne vieną mezgėją pasaulyje. Ir nors Zauberball kamuoliukai vieni žinomiausių visoje kolekcijoje, bet tikrai ne vieninteliai.


 

Daugiau nei 70 metų skaičiuojanti kompanija garsiai skelbia savo meilę, aistrą ir atsidavimą siūlams (“Passion for yarn”). Vokietijoje įsikūrusi Hohenloher Wolle GmbH akcentuoja kokybę, tęstinumą, inovatyvumą. Stengiasi vartotojui pasiūlyti kuo natūralesnį bei ekologiškesnį produktą. Tai akivaizdu! Savininko bei kompanijos sielos Garhard Schoppel vardu pavadinta Schoppel Wolle siūlų kolekcija gimsta įkvėpta meno ir mados sąveikos. Beje, Garhard Schoppel pats mezga, todėl žino, ko reikia mezgėjoms ir mezgėjams.

 


 

ALB Lino

Puiki lino ir minkštutės ėriukų vilnos draugystė
Sudėtis: 85% vilna, 15% linas
Svoris: 100 g
Ilgis: 400 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3-4 mm
Mezgimo tankis: 30 akių/42 eilės/ 10x10cm

ALB Lino – tai balinto lino iš Prancūzijos ir ėriukų vilnos iš Švabijos Alpių regiono derinys. Balintas linas sodriomis spalvomis nudažytai vilnai suteikia margumo efektą, lengvą melanžą ir įdomią tekstūrą. Šis tvirtas ir natūralus, kvėpuojantis pluoštas užtikrina siūlų ilgaamžiškumą. Skalbiant ir dėvint linas palaipsniui minkštėja, bet išlieka tvirtas ir kartu su vilna tampa nepamainomas megztiniams, šalikams, kepurėms, kojinėms megzti. Jeigu ieškote natūralios sudėties siūlų kojinėms, ALB Lino tam puikiai tiks. Linas užtikrina didesnį atsparumą dėvėjimui, vilna – šilumą, tamprumą, gerai sugeria drėgmę.


 

Zauberball

Kad jūsų mezginys būtų vienintelis ir nepakartojamas
Sudėtis: 75% vilna, 25% poliamidas
Svoris: 100 g
Ilgis: 420 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 30 akių/42 eilės/ 10x10cm

Zauberball – tai garsiausia Schoppel Wolle siūlų šeima, turinti kelias, tarpusavyje šiek tiek besiskiriančias storiu ar sudėtimi, linijas. Nuspalvinti unikaliais spalvų deriniais, Zauberball siūlai užkariavo viso pasaulio mezgėjų širdis. Sukurti kojinėms megzti, kad kiekviena pora būtų vienintelė ir nepakartojama. Taip pat labai tinka įvairiems šalikams, skarelėms, kepurėms, pirštinėms bei didesniems mezginiams. Niekada negali žinoti, kuo šis mažas, stebuklingas kamuoliukas nustebins, kaip išsidėlios palaipsniui iš vienos į kitą pereinančios jo spalvos. Minkštutė vilna iš Patagonijos suteiks gaminiui šilumos ir švelnumo, o poliamidas – tvirtumo, atsparumo dėvėjimui. Siūlai viengijai. Spalvos bemezgant susidėlioja į siauresnes ar platesnes juostas, priklausomai nuo mezginio apimties. Vieno kamuoliuko užtenka kojinių porai ar nedidelei skarelei.


 

Zauberball Crazy

Spalvoti stebuklų kamuoliukai, kurių nesinori paleisti iš rankų
Sudėtis: 75% vilna, 25% poliamidas
Svoris: 100 g
Ilgis: 420 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 30 akių/42 eilės/ 10x10cm

Zauberball Crazy – stebuklingi, spalvoti kamuoliukai, kurių nesinori paleisti iš rankų, iki galo neišmezgus. Unikalūs spalvų deriniai daro juos išskirtiniais ir gerai atpažįstamais. Tai dvigijai siūlai, kurių kiekviena gija nudažyta skirtingai. Susuktos tarpusavyje, šios gijos suteikia siūlams ypatingo margumo. Spalvos išsidėlioja viena į kitą palaipsniui pereinančiomis juostomis, kurių plotis priklauso nuo mezginio apimties. Sukurti kojinėms megzti, jie kuo puikiausiai tinka ir šalikams, skarelėms, pirštinėms, kepurėms, netgi megztiniams. Vieno kamuoliuko užtenka vidutinio dydžio kojinių porai ar skarelei. Niekada negali žinoti, kuo šis mažas kamuoliukas nustebins, kokia tvarka išsivynios jo spalvos. Bet tikrai aišku, kad du, visiškai vienodus daiktus iš jo numegzti bus labai sunku.


 

Zauberball 100

Mezgimas niekada nepabosta ir žavi iki paskutinio siūlo galiuko
Sudėtis: 100% merinosų vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 400 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 30 akių/42 eilės/ 10x10cm

Zauberball 100 iš kitų Zauberball kamuoliukų išsiskiria visiškai natūralia sudėtimi. Jie pagaminti iš grynos, Patagonijoje auginamų merinosų, vilnos. Švelnūs ir šilti stebuklingieji kamuoliukai ypač tinka šalikams, skaroms, pirštinėms, taip pat megztiniams. Galima megzti ir kojines, ypač jei mėgstate visiškai natūralią siūlų sudėtį. Spalvos tolygiai pereina iš vieno atspalvio į kitą ir išsidėlioja siauresnėmis ar platesnėmis juostomis, priklausomai nuo mezginio apimties. Todėl mezgimas niekada nepabosta, iki paskutinio siūlo galiuko žavi besikeičiančiomis spalvomis ir skatina kūrybingumą jas įdomiai pateikti. Vieno kamuoliuko užtenka nedidelei skarelei – baktusui ar vidutinio dydžio kojinių porai.


 

Zauberball Cotton

Organinė medvilnė

Sudėtis: 100% organinė medvilnė
Svoris: 100 g
Ilgis: 420 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 28 akys/44 eilės/ 10x10cm

Zauberball Cotton – tai 100% organinės medvilnės iš Graikijos, dažytos Schoppel Wolle būdingais ilgais spalvų perėjimais, siūlai. Švelnūs, minkštučiai, spalvingi siūlai idealiai tinka vaikiškiems mezginiams nuo pat pirmųjų dienų, nes visiškai negraužia, nedirgina jautrios odelės ir gali būti skalbiami skalbimo mašina. Tai puiki alternatyva visiems, nemėgstantiems ar negalintiems dėvėti vilnonių rūbų, bet dievinantiems Schoppel Wolle spalvotus siūlų kamuoliukus ir norintiems lengvesnio, ne tokio šilto rūbo. Visai neseniai prie Zauberball šeimos prisijungusi ši naujiena gana greitai išpopuliarėjo ir džiugina mezgėjų širdis žavingomis spalvomis.


 

Edition 6

Patys švelniausi
Sudėtis: 100% merinosų vilna (extrafine)
Svoris: 50 g
Ilgis: 300 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 38 akys/50 eilių/ 10x10cm

Kuo ypatingi Edition 6? Šie spalvingi gražuoliai yra švelnesni už kitus Zauberball kamuoliukus. Jiems pagaminti naudojama ypač plona merinosų vilna iš Patagonijos. Ji visiškai negraužia, todėl tinka net jautriausiai odai. Gamintojai ir toliau stebina kūrybingumu. Netikėtais spalvų perėjimais ir deriniais Edition 6 įtraukia iki paskutinės mezginio akies. Jie suvynioti į mažesnius kamuoliukus, po 50g, ne po 100g kaip kiti Zauberball, bet turi net 300m, todėl galima nemažai numegzti net iš vieno kamuoliuko. Siūlai ploni, bet mezgasi smagiai ir greitai. Edition 6 puikiai tinka įvairiems šalikams, skaroms, ploniems megztukams, vaikiškiems rūbeliams. Mezginiai iš šių siūlų bus lengvučiai, bet šilti ir, žinoma, išskirtiniai.


 

Edition 3

Patys švelniausi
Sudėtis: 100% merinosų vilna (extrafine)
Svoris: 50 g
Ilgis: 150 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3-3.5 mm
Mezgimo tankis: 25 akys/36 eilės/ 10x10cm

Edition 3 yra storesnė Edition 6 versija. Tie patys, nuostabūs, laipsniški spalvų perėjimai, tik dvigubai storesnis siūlas leis mėgautis greitesniu mezgimo rezultatu. Ypač švelni merinosų vilna iš Patagonijos visiškai negraužia, todėl tinkama dėvėti net didžiausiems jautruoliams. Edition 3 kamuoliukai labai tinka kūdikių rūbeliams, kepurėms, šalikams, pirštinėms, megztukams megzti. Netikėti, tik Schoppel Wolle siūlams būdingi ir jų skiriamuoju bruožu tapę spalvų deriniai įtraukia iki paskutinės akies. Mezgimas iš jų tikrai niekada nebus nuobodus, o mezginys džiugins šiluma bei švelnumu.


 

Wunderklecks

Rankomis dažyti kojinių siūlai

Sudėtis: 75% vilna, 25% poliamidas
Svoris: 100 g
Ilgis: 420 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 30 akių/42 eilės/ 10x10cm

Wunderklecks – tai rankomis dažyti siūlai, stebinantys unikaliu margumu. Šie siūlai dažomi kitaip nei kiti. Pirmiausiai numezgamas tam tikro dydžio mezginys, tuomet jis nudažomas, išardomas ir siūlai susukami į kamuoliukus. O jau tada, pasitelkus kūrybiškumą, jie gali virsti gražiausiu mezginiu. Wunderklecks siūlai pagaminti iš Patagonijoje auginamų avių vilnos ir poliamido, kuris suteikia tvirtumo, todėl ši pluoštų kombinacija labai tinkama kojinėms megzti. Tai dar vieni kojinių siūlai Schoppel Wolle siūlų šeimoje. Ne tik gražūs, tarsi dailininko teptuku nutapyti, bet ir labai patvarūs bei šildantys šaltuoju metų laiku.


 

Zauberwolle

Ilgi spalvų perėjimai

Sudėtis: 100% merinosų vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 250 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3-3.5 mm
Mezgimo tankis: 28 akys/38 eilės/ 10x10cm

Zauberwolle siūlai susukti iš keturių įvairiaspalvių merinosų vilnos gijų, kurių spalvos iš lėto kinta ir suteikia siūlams ypatingo margumo efektą su ilgais perėjimais. Siūlai labai švelnūs, minkšti ir šiek tiek storesni už kitus Zauberball kamuoliukus. Taip ir norisi griebti juos kuo greičiau ir megzti ilgą, spalvotą šaliką, galbūt pasidabinusį pynėmis, ar šiltą kepurę. Kūrybingose rankose jie gali virsti nuostabiu megztiniu, margomis pirštinėmis ar žaviomis kojinėmis. Žaismingas margumas neleidžia pamiršti Schoppel Wolle aistros spalvoms ir kokybiškiems siūlams. Verta išmėginti ir netgi ne vieną kartą.


 

Bio Merinos

Organinė merinosų vilna ir linas

Sudėtis: 95% merinosų vilna (organinė, sertifikuota GOTS), 5% linas
Svoris: 50 g
Ilgis: 150 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2.5-3.5 mm
Mezgimo tankis: 26 akys/36 eilės/ 10x10cm

Bio Merinos siūlai pagaminti iš organinės, GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikatą turinčios merinosų vilnos, kuri atkeliauja iš Pietų Amerikos, Patagonijos, bei iš Prancūzijoje gaminamo lino pluošto. Lino šiuose siūluose labai nedaug, tik 5%, todėl nesijaučia jam būdingo kietumo. Bet linas vis tiek suteikia siūlui daugiau tvirtumo, geresnį kritimą ir labai švelnų, nežymų melanžą. Merinosų vilna Bio Merinos siūluose yra šiek tiek pavelta. Šis būdas dažnai naudojamas ir mėgstamas Schoppel Wolle. Siūlas tampa puresnis, minkštesnis, lengvesnis. Bio Merinos tiks įvairiems aksesuarams, megztukams, taip pat ir vaikiškiems. Puikūs pavasariui, vasarai, nes pluoštai kvėpuojantys, natūralūs ir neapsunkinantys.


 

das Paar

Ir kojinių pora bus vienoda
Sudėtis: 75% vilna, 25% poliamidas
Svoris: 100 g
Ilgis: 420 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-3 mm
Mezgimo tankis: 30 akių/42 eilės/ 10x10cm

das Paar siūlai – vienodų kojinių porai! Schoppel Wolle sukūrė siūlus vienodų kojinių gerbėjams. Iš Zauberball serijos siūlų praktiškai neįmanoma numegzti dviejų identiškų kojinių. Tame ir yra visas žavesys! Tačiau ne visi mėgsta tokias crazy kojines. das Paar 100g sruogą sudaro dvi identiškos sruogos po 50g, kurios prasideda ta pačia spalvų seka. Todėl, jums mezgant, raštas išsidėlioja visiškai viendodai, tokiais pačiais įvairiaspalviais dryželiais. Šių siūlų sudėtis (75% vilna ir 25% poliamidas) idealiai tinka kojinėms, tačiau iš jų galima megzti įvairiausius dalykus: pirštines, šalikus, skareles, kepures, interjero detales, papuošti mezginius, derinant su kitais siūlais. Tik prieš pradedant darbą, būtina sruogą susivyti į kamuoliukus, kad siūlai nesusipainiotų.


 

Admiral Stärke 6

Didieji kamuoliai kojinėms
Sudėtis: 75% vilna, 25% poliamidas
Svoris: 150 g
Ilgis: 400 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3-3.5 mm
Mezgimo tankis: 22 akys/30 eilių/ 10x10cm

Admiral – dar viena Schoppel Wolle siūlų grupė, tokia pat gausi ir žinoma, kaip ir Zauberball. Admiral Stärke 6 panašūs savo išvaizda į spalvotuosius giminaičius. Jie primena rankomis suvyniotus kamuoliukus. Tik yra vienspalviai arba švelniai melanžiniai. Ir dar didesnio svorio. Net 150g kamuoliukas (!), kurio tikrai užteks kojinių porai. Todėl jie tokie populiarūs kojinių siūlai. Minkštutė vilna iš Patagonijos užtikrina šilumą, o poliamidas – tvirtumą, atsparumą dėvėjimui. Siūlai švelnūs, natūralių spalvų, lengvai derinami su kitais Schoppel Wolle siūlais. Admiral Stärke 6 – puikus pasirinkimas įvairiems mezginiams. Savo spalvomis ir sudėtimi idealiai tinka vyriškiems megztiniams, šalikams.


 

XL

Dar daugiau šilumos
Sudėtis: 100% merinosų vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 66 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 8-10 mm
Mezgimo tankis: 11 akių/17 eilių/ 10x10cm

XL – tai stori siūlai, pagaminti iš paveltos merinosų vilnos. Vėlimas suteikia vilnai tvirtumo, atsparumo trinčiai, todėl mezginiai iš šių siūlų gerai dėvisi. XL – tai kelis kartus daugiau šilumos! Puikūs siūlai žieminėms kepurėms, šalikams, paltukams, švarkams ar dideliems megztiniams. Kadangi siūlai stori, labai lengva ir paprasta juos megzti, procesas gana greitas. Ypač tinka pradedančiosioms mezgėjoms ar mezgėjams. Apykaklė iš vienos sruogos gali tapti puikiu akcentu jūsų turimam megztiniui ar paltui. O didelė, stora kepurė puoš ir šildys net šalčiausiu oru.


 

Oxford

Įspūdinga sruoga siūlų
Sudėtis: 100% merinosų vilna
Svoris: 300 g
Ilgis: 90 m
Rekomenduojamas virbalų storis: ›15 mm
Mezgimo tankis: 4 akys/9 eilės/ 10x10cm

Įspūdingos Oxford sruogos – puiki Schoppel Wolle naujiena storų siūlų gerbėjams. Jie susukti iš daugybės plonyčių, suverptų merinosų vilnos siūliukų į virvės storumo siūlą. Tuo Oxford skiriasi nuo kitų storų, neverptų merinosų vilnos siūlų (vadinamos sluoksnos), kurie gana greitai plyšta ir yra mažiau atsparūs dėvėjimui. Šie siūlai – idealus sprendimas norintiems greito rezultato bei pradedantiesiems. Kelios valandos smagaus darbo ir jau galite puoštis nauju, akį traukiančiu mezginiu, kuris ne tik gražiai atrodys, bet ir kuo puikiausiai apsaugos nuo šalčio. Merinosų vilna, naudojama šių siūlų gamybai, atkeliauja iš Patagonijos regiono Pietų Amerikoje, kur avys, prisitaikiusios prie gana atšiaurių sąlygų. Todėl ši vilna pasižymi puikiomis savybėmis, yra švelni, labai šilta ir patvari. Vienos 300g Oxford sruogos pakanka kepurei ar kaklo movai.