Islandiška vilna


 

Islandijoje avių gyvena bent dvigubai daugiau nei žmonių. Atkeliavusios čia su vikingais, 9-ajame mūsų eros amžiuje, jos prisitaikė prie atšiauraus klimato ir padėjo išgyventi žmonėms, aprūpindamos maistu ir rūbais. Šių avių veislė unikali savo grynumu, kurį išsaugojo per daugybę metų gyvenimo saloje. Jų kailį sudaro du sluoksniai: išorinis bei vidinis. Išorinis sluoksnis – tai ilgi, žvilgantys, kiek šiurkštoki plaukai, turintys vandeniui atsparių savybių, o vidinis – švelnus, purus sluoksnis puikiai apsaugo avį nuo šalčio. Šie abu sluoksniai kartu sukuria ypatingą vilnos pluoštą: labai lengvą ir šiltą, „kvėpuojantį“, gebantį išgarinti drėgmę ir atsparų vandeniui.

Mezgimas Islandijoje ne šiaip hobis. Tai neatsiejama kultūros dalis. Ir nors vilnos apdirbimo procese atsirado daug technologinių naujovių, Istex kompanija stengiasi išlaikyti tradicijas, saugoti aplinką, naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, bei semtis įkvėpimo iš unikalios Islandijos gamtos. Lopi siūlai – tai kokybė, nuostabios spalvos ir ilgaamžis produktas.


 

Plötulopi

Sudėtis: 100% vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 300 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 4.5mm (mezgant viengubą siūlą), 5.5mm (mezgant dvigubą siūlą)
Mezgimo tankis: 19 akių – 10cm (viengubas siūlas), 14 akių – 10cm (dvigubas siūlas)

Plötulopi – tai neverptos islandiškos vilnos siūlai. Jie be galo įdomūs ir unikalūs. Atrodo gana trapūs ir lengvai nutrūkstantys smarkiau patraukus, bet sumegzti mezginyje yra tvirti ir atsparūs dėvėjimui, o mezginys – neįtikėtinai lengvas ir šiltas. Nutrūkus siūlui labai paprastai ir greitai jį galima „suklijuoti“ tiesiog patrynus tarp pirštų abu galus ir megzti toliau be jokių mazgų. Šiuos siūlus galima megzti vienus, tokius kokie jie yra. Galima megzti dvi, tris ar kelias gijas, siekiant išgauti norimą efektą. Galima maišyti su kitais siūlais, pavyzdžiui, su moheriu ir šilku, kita vilna. Tai ne tik suteikia siūlui tvirtumo mezgant, bet ir prideda daugiau savybių, jau ir taip tobulai islandiškai vilnai.


 

Einband

Sudėtis: 100% vilna
Svoris: 50 g
Ilgis: 250 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-6mm
Mezgimo tankis: priklauso nuo pasirinktų virbalų

Einband yra viengijai, ploniausi islandiškos vilnos siūlai. Viengubas siūlas puikiai tinka šalikams, skaroms, ploniems mezgtukams. Storesniam mezginiui galima naudoti dvi ar daugiau gijų. Taip pat Einband siūlai gali būti mezgami kartu su Plötulopi, pastarųjų pastiprinimui, su šilkiniu moheriu ar kitais siūlais. Lengvi, šilti, “kvėpuojantys”, šie islandiškos vilnos siūlai žavi nuostabiomis, gamtos įkvėptomis spalvomis, ilgaamžiškumu, universalumu, unikalumu. Šias savybes papildo atšiaurios ir tolimos šalies, kurioje jie gaminami, istorija bei kultūra, kurioje avys turi ypatingą reikšmę. Tai pelno islandiškos vilnos siūlams milžinišką populiarumą ir mezgėjų susižavėjimą visame pasaulyje.


 

Lettlopi

Sudėtis: 100% vilna
Svoris: 50 g
Ilgis: 100 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 4-5mm
Mezgimo tankis: 18 akių – 10 cm

Lettlopi – tai vidutinio, paties populiariausio storio islandiškos vilnos siūlai. Jie atitinka dvigubą Plötulopi. Nors ir storesni, Lettlopi yra neįtikėtinai lengvi ir taip pat labai šilti. Iš jų mezgami garsieji raštuoti megztiniai, be kurių neįsivaizduojame islandų ir Islandijos. Lettlopi siūlai žavi gamtos įkvėptomis spalvomis, puikiai dėvisi, bei turi visas aksčiau minėtas islandiškos vilnos savybes. Tai pelnė jiems milžinišką populiarumą.