Hillesvåg Ullvarefabrikk


 

Hillesvåg Ullvarefabrikk yra vienas seniausių Norvegijos siūlų gamintojų, veikiantis nuo 1898 metų. Perduodama iš kartos į kartą ši šeimos įmonė saugo ir  puoselėja ilgametes siūlų gamybos tradicijas. Hillesvåg Ullvarefabrikk didžiuojasi gamindami siūlus iš Norvegijoje auginamų avių veislių, tokių kaip Spælsau, Norsk Pelssau. Pastarųjų avių veislė ypatinga tuo, kad yra išvesta iš senosios norvegiškos Spælsau veislės ir Gotlando salos avių veislės, turi pilkšvą, žvilgantį, šiek tiek banguotą kailį. Šių avių povilnė labai švelni ir šilta. O dažant natūraliai pilkos spalvos vilną, ji įgauna nuostabaus melanžo, spalva tampa gili, išraiškinga.

Norvegiška vilna pasaulyje garsėja savo kokybe, tvarumu, ilgaamžiškumu. Norvegiška vilna žymima SVANEMERKET ženklu. Tai Šiaurės šalių ekologinis ženklas – Šiaurės gulbė, kuris yra oficialus tvarumo ekologinis ženklas gaminiams iš Šiaurės šalių. Hillesvåg Ullvarefabrikk skiria didelį dėmesį ekologijai. Daugumai siūlų dažyti naudojami GOTS (Global Organic Textile Standart) sertifikuoti dažai. Šie dažai turi būti biologiškai suyrantys, neteršiantys aplinkos, netoksiški, be alergenų ar kitų pavojingų cheminių medžiagų.


 

Sol

Sudėtis: 100% norvegiška vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 290 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3.5 – 4 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 22 akys x 29 eilės

Sol – tai ypatingai švelnūs ėriukų vilnos siūlai. Jie verpiami iš C1 klasės, 28 mikronų vilnos. Tai reiškia, kad tik ploniausia, aukščiausios kokybės baltų norvegiškų avių vilna gali būti naudojama jų gamybai. Sol siūlai lengvi, švelnūs, minkšti. Jie atsparūs trinčiai, puikiai dėvisi. Šių siūlų dažymui naudojami GOTS sertifikuoti dažai. Jie dažnai yra pirmo pasirinkimo siūlai vaikiškiems mezginiams, kad nedirgintų jautrios odelės.

Pagal siūlo storį, Sol priskiriami vidutinei grupei. Jie gali būti derinami kartu su Tinde siūlais (žemiau puslapyje), kurie neturi šviesių baltų atspalvių savo spalvyne.


 

Tinde

Sudėtis: 100% norvegiška vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 260 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3.5 – 4 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 22 akys x 29 eilės

Tinde siūlams verpti naudojama norvegiškų avių veislės Norsk Pelssau vilna. Ši avių veislė ypatinga tuo, kad yra išvesta iš senosios norvegiškos Spælsau veislės ir Gotlando salos avių veislės, turi pilkšvą, žvilgantį, šiek tiek banguotą kailį. Dažant tokią pilkos spalvos vilną, ji įgauna nuostabaus melanžo, spalva tampa gili, išraiškinga. Natūrali, nedažyta šių siūlų spalva yra 2115 Naturgrå. Visos kitos spalvos gaunamos dažant šią spalvą. Todėl Tinde spalvyne nėra šviesių baltų atspalvių.

Pagal storumą Tinde siūlai priskiriami vidutinei grupei. Jie gali būti derinami su Sol siūlais (puslapyje aukščiau).


 

Troll

Sudėtis: 100% norvegiška vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 114 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 5.5 – 6 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 14 akių x 22 eilės

Troll yra stori, purūs, oringi, šilti norvegiškos vilnos siūlai. Jiems verpti naudojama C1 klasės, baltų norvegiškų avių vilna. Šie  norvegiški siūlai yra švelnūs, tinkami tiek vaikų, tiek suaugusiųjų mezginiams: storiems megztiniams, šalikams, kepurėms, pledams, kitiems aksesuarams. Gali būti naudojami vėlimui. Šiuos siūlus megzti paprasta ir lengva net pradedantiems mezgėjams, rezultatas gana greitas ir, svarbiausia, džiuginantis ne vieną sezoną. Šie siūlai, kaip ir kiti norvegiškos vilnos siūlai, pasižymi dideliu atsparumu trinčiai, puikiai dėvisi.