Retrosaria


 

Retrosaria prekinis ženklas gimė 2008 metais kaip vizija prikelti iš užmaršties ir grąžinti populiarumą natūraliai portugališkai vilnai, kuri buvo nustelbta sintetinių pluoštų. Retrosaria įkūrėja, Rosa Pomar, bendradarbiauja su vietiniais avių augintojais ir gamina bei parduoda siūlus tik iš portugališkų avių vilnos. Retrosaria siūlai gaminami iš kruopščiai atrinktos žaliavos. Jie minimaliai apdirbami, nebalinami, neveikiami silikoniniais mikštikliais, kad vilna būtų kuo natūralesnė ir išsaugotų visas gerąsias savo savybes. Šiais laikais labai aktualu ne tik vilnos kokybė, bet ir pats jos surinkimo procesas bei elgesys su gyvūnais. Rosa Pomar pabrėžia, kad ūkiuose, su kuriais ji bendradarbiauja, avys nėra žalojamos skausmingų operacijų (mulesing free) ir ganosi laisvai gamtoje.

Kviečiame išmėginti sparčiai išpopuliarėjusius ir daug teigiamų atsiliepimų sulaukusius Retrosaria mezgimo siūlus.


 

Brusca

Sudėtis: 100% vilna (50% Saloia, 50% Merino Branco ir Merino Preto)
Svoris: 50 g
Ilgis: 125 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 4 mm
Mezgimo tankis: 19-21 akis/28-30 eilių/ 10x10cm

Brusca – tai grynos portugališkos vilnos siūlai. Jie suverpti iš 50% Saloia avių vilnos ir 50% vietinių merinosų veislės avių vilnos (Merino Branco ir Merino Preto). Saloia – tai avių veislė labiausiai paplitusi Lisabonos ir Setubalio regionuose bei garsi savo ypač plona vilna, ploniausia iš visų šalyje auginamų avių ir nuostabiu sūriu Azeitão. Brusca, kaip ir kiti Retrosaria siūlai, yra mažai apdirbti, nebalinti, kiek galima mažiau paveikti cheminėmis medžiagomis, kad išsaugotų narūralias vilnos savybes ir gamybos procesas būtų draugiškas aplinkai. Todėl mezgant šiuos siūlus galima mėgautis vilnos natūralumu. Jie yra vidutinio storio, tinkami megztiniams, šalikams, kepurėms megzti. Švelnūs, ypač išskalbus mezginį, ką būtinai rekomenduojama padaryti prieš dėvėjimą. Gerai dėvisi ir puikiai šildo.


 

Mondim

Sudėtis: 100% vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 385 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2-4 mm
Mezgimo tankis: 24-32 akys/30-48 eilės/ 10x10cm

Mondim – tai plonos portugališkos vilnos siūlai, taip pavadinti pagal miestelio, kažkada garsaus savo kojinių mezgimo pramone, pavadinimą. Mondim siūlai ypatingai tinka kojinėms megzti, nes yra ploni ir tvirti. Patiks nemėgstantiems nė gramo sintetikos net kojinėse, nes pagaminti iš grynos vilnos. Žinoma, Mondim siūlai tinkami ne vien tik kojinėms. Juos galite panaudoti įvairiems mezginiams, o įkvėpimo šaltinio ieškoti Ravelry mezgėjų bendruomenės tinklalapyje, kur rasite ir pačios Rosos Pomar kuriamus modelius, pritaikytus savo siūlams.


 

Nieko nerasta

Šio puslapio surasti nepavyko. Pabandykite patikslinti paiešką arba eiti per meniu