Samaninis Suri Alpaca megztinis

Samaninis Suri Alpaca megztinis
Šis samaninis Suri Alpaca megztinis yra pasakiško švelnumo, tarsi kailiukas, apgaubiantis begaline šiluma ir lengvumu. S dydžiui sunaudojau tik apie 270g Suri Alpaca siūlų. Aišku, tas S dydis gana platus, plačiomis rankovėmis. Mezgiau pagal Jonna Hietala modelį Seela, publikuotą Laine Magazine tinklalapyje ir jų e.parduotuvėje.
Kokie mano pastebėjimai apie Suri Alpaca siūlus, numezgus megztinį (ne vien tik pavyzdėlį)?
Kažkas baiminosi, kad gali nuslinkti visas pūkas bemezgant. Galiu užtikrinti, kad taip tikrai neatsitiko. Pūkas beveik nesišėrė. Ant grindų, aplink mezgimo vietą, pūkų buvo mažiau nei mezgant, pavyzdžiui, islandiškos vilnos siūlus.
Šis siūlas dėkingas tuo, kad galima jį megzti įvairaus storumo virbalais. Apykaklę, rankogalius ir apačią, visur kur buvo raštas stulpeliu, mezgiau 4 mm virbalais, o pagrindą – 6 mm virbalais, kaip ir rekomenduojama aprašyme. Jeigu rinksitės plonesnius virbalus, gausite tankesnį, labiau kailiuką primenantį mezginį. Storesniais virbalais išgausite retesnį, lengvesnį vaizdą ir sutaupysite siūlo.
Sulaukiau kelių atsiliepimų, kad po skalbimo mezginys iš Suri Alpaca siūlų pailgėjo. Atsižvelgusi į tai, savo megztinį mezgiau tokio ilgio, kad galėtų laisvai pailgėti ir nesugadintų rezultato. Bet čia man, kaip visada, (ne)pasisekė. Priklauso nuo vertinimo. Kiek mezginių esu mezgusi, man nei vienas nepailgėdavo (na gal vos vos, natūraliai, dėl akių išsilyginimo). Taigi, dabar šiek tiek plačiau pasistengsiu aprašyti skalbimo procesą, nes, akivaizdu, ne visi mes jį vienodai suprantame.
Suri Alpaca siūlų priežiūros rekomendacijose nurodytas skalbimas rankomis ir horizontalus džiovinimas. Jau ne kartą kartojau, ir dar pasikartosiu, kad geriausia rinktis vilnai draugiškus skalbiklius, tai yra, kaip galima švelnesnius, tausojančius, netraumuojančius vilnos skaidulų. Taip pat, kaip ir savo nuosaviems plaukams renkamės šampūnus. Šiems Suri Alpaca siūlams (ir visiems kitiems, žinoma) be galo tinkami yra Eucalan skalbikliai, nes jų nereikia skalauti. Tai reiškia, kad nereikia kelis kartus keisti vandens, tampyti mezginio, kol visiškai išsiplaus muilinas vanduo. Įpilate šiek tiek Eucalan skalbiklio, pamerkiate mezginį į vandenį ir palaikote, kad vilna pilnai sušlaptų ir dar šiek tiek pagulėtų vandenyje su naudingomis medžiagomis. Tada švelniai prilaikote mezginį, nupilate vandenį ir lengvai nuspaudžiate. Jokiais būdais nereikia kelti megztinio per visą ilgį su per kraštus tekančiu vandeniu, nereikia jo sunkti, gręžti. Tik vos vos nusausinate. Džiovinimui naudoju sulankstomą, specialią džiovyklę, kurią galite įsigyti buitinių prekių skyriuose. Taip pat šiam reikalui esu paskyrusi kokius 5-6 didelius rankšluosčius. Tiesiu vieną ar du rankšluosčius ant džiovyklės ir atsargiai ant jų guldau dar šlapią megztinį, lengvai jį patiesinu ir palieku, kad rankšluostis sugertų drėgmę. Praėjus šiek tiek laiko, šlapius rankšluosčius pakeičiu sausais, kartais išverčiu mezginį į kitą pusę ir taip kartoju kelis kartus.  Mezginys išdžiūsta labai greitai. Kitą dieną paprastai jau būna sausas. Tada visą procesą užbaigiu garintuvu. Tai prietaisas, be kurio neišgyvenčiau su tiek daug megztų daiktų. Jis labai gražiai papučia pūką, iškelia jį į paviršių, išlygina, atgaivina. Net ir šiaip, kartkartėmis pagarinu dėvimus mezginius, nes pūkuoti linkę susiploti, kiti kartais pasiglamžo. Tiek tos paslapties. Bet kuri vilna jums atsidėkos už tokį rūpestį.