De Rerum Natura


 

Solenn Couix-Loarer, De Rerum Natura siūlų prekinio ženklo įkūrėja, teigia, kad tokį pavadinimą pasirinkti ją įkvėpė romėnų poeto, filosofo Lukrecijaus poema “Apie daiktų prigimtį” (De Rerum Natura). Megzdama sau ar vaikams ji visada domėjosi siūlų sudėtimi, vilnos rūšimis, kilme, apdirbimo būdais, ieškojo natūralaus, bet kartu ir švelnaus, nedirginančio jautrios odos pluošto. Tačiau pasiūla buvo nepakankama. Taip gimė mintis kurti savo siūlus.

Bendradarbiaudama su vietiniais avių augintojais, veisėjais, pramonininkais bei mezgėjais, Solenn’a atrado XVII amžių siekiančią prancūziškųjų Arlio merinosų veisimo istoriją ir nusprendė atgaivinti vietos pramonės paveldą.  Arlio merinosai – tai merinosų veislė išvesta Arlyje, Pietų Prancūzijoje, sumaišius ispaniškuosius merinosus su vietinėmis kalnų avimis. Jų vilna išsiskiria ypač dideliu garbanotumu. Tai suteikia siūlui natūralaus purumo ir lengvumo. Švelniam spalvų margumui išgauti, Arlio merinosų vilna maišoma su natūraliai tamsia, juodųjų merinosų vilna atkeliaujančia iš Portugalijos, Alentežo regiono. Tai padeda sukurti nuostabią spalvų paletę, gilius, natūralius atspalvius.

Prieš dešimtmetį vieno žmogaus galvoje gimusi beprotiška mintis kurti, su vietos bendruomenės pagalba, tapo gana gerai pasaulyje žinomu ir vis populiarėjančiu mezgimo siūlų prekiniu ženklu.


 

Ulysse

Sudėtis: 100% merinosų vilna
Svoris: 50 g
Ilgis: 185 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 3-3.5 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 24ak.x38eil (3mm), 22ak.x34eil. (3.5mm)

Ulysse – tai karštiniai, vilnoniai, dvigijai mezgimo siūlai. Kaip ir storesnieji Gilliatt, jie suverpti iš prancūziškųjų Arlio merinosų ir juodųjų Portugalijos merinosų vilnos mišinio. Įmaišius natūraliai tamsios vilnos, galima išgauti švelnų margumą. Tuo ir žavi gausi spalvų paletė. Spalvos nevienalytės, gilios, įtraukiančios. Natūralūs, nedažyti atspalviai yra ‘Sel’ (Druska), ‘Poivre Blanc’ (Baltieji pipirai), ‘Poivre et sel’ (Pipirai ir druska) ir ‘Poivre’ (Pipirai), kitos spalvos dažytos.

Karštinė vilna Ulysse siūlams suteikia lengvumo, oringumo, purumo. Jie nepaprastai minkšti ir malonūs megzti. Puikiai tinka įvairiems raštams (jie ypatingai gerai išryškėja mezginyje), nėra kaprizingi, neslysta nuo virbalų, paslepia menkus nevienodo mezgimo trūkumus, todėl tinka ir pradedantiesiems. Virbalus galima prisiderinti pagal norimą išgauti tankumą – galima ir tankiau sumegzti, ir rečiau.

Gaminant visus De Rerum Natura siūlus didelis dėmesys skiriamas apdirbimo procesui ir žaliavos kokybei. Nenaudojamos agresyvios cheminės medžiagos, balikliai, superwash apdirbimas, silikoniniai plovikliai, kurie apgaulingai suteikia trumpalaikį švelnumo įspūdį. Atvirkščiai, stengiamsi išlaikyti vilnos natūralumą ir pabrėžti, kad kokybiška ir kruopščiai atrinkta žaliava yra esminis veiksnys, kuris lemia siūlų grožį, švelnumą ir malonumą dėvėti iš jų megztą gaminį.


 

Gilliatt

Sudėtis: 100% merinosų vilna
Svoris: 100 g
Ilgis: 250 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 4-5 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 19ak.x27eil (4mm), 18ak.x26eil. (4.5mm), 17ak.x25eil. (5mm)

Gilliatt – tai karštiniai, vilnoniai, trigijai mezgimo siūlai. Jie suverpti iš prancūziškųjų Arlio merinosų ir juodųjų Portugalijos merinosų vilnos mišinio. Įmaišius natūraliai tamsios vilnos, galima išgauti švelnų margumą. Tuo ir žavi gausi spalvų paletė. Spalvos nevienalytės, gilios, įtraukiančios. Natūralūs, nedažyti atspalviai yra ‘Sel’ (Druska), ‘Poivre Blanc’ (Baltieji pipirai), ‘Poivre et sel’ (Pipirai ir druska) ir ‘Poivre’ (Pipirai), kitos spalvos dažytos.

Karštinė vilna Gilliatt siūlams suteikia lengvumo, oringumo, purumo. Jie nepaprastai minkšti ir malonūs megzti. Puikiai tinka įvairiems raštams (jie ypatingai gerai išryškėja mezginyje), nėra kaprizingi, neslysta nuo virbalų, paslepia menkus nevienodo mezgimo trūkumus, todėl tinka ir pradedantiesiems. Virbalus galima prisiderinti pagal norimą išgauti tankumą – galima ir tankiau sumegzti, ir rečiau.

Gaminant visus De Rerum Natura siūlus didelis dėmesys skiriamas apdirbimo procesui ir žaliavos kokybei. Nenaudojamos agresyvios cheminės medžiagos, balikliai, superwash apdirbimas, silikoniniai plovikliai, kurie apgaulingai suteikia trumpalaikį švelnumo įspūdį. Atvirkščiai, stengiamsi išlaikyti vilnos natūralumą ir pabrėžti, kad kokybiška ir kruopščiai atrinkta žaliava yra esminis veiksnys, kuris lemia siūlų grožį, švelnumą ir malonumą dėvėti iš jų megztą gaminį.


 

Berenice

Sudėtis: 55% Super Kid moheris, 25% Mulberry šilkas, 20% merinosų vilna
Svoris: 25 g
Ilgis: 210 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2.5 – 3.5 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 30ak.x48eil (2.5mm), 28ak.x34eil. (3.5mm)

Berenice siūlai – tai unikalus Super Kid moherio iš Pietų Afrikos, Mulberry šilko iš Kinijos ir organinės Arlio merinosų vilnos iš Prancūzijos derinys. Berenice siūlai buvo sukurti, kad papildytų De Rerum Natura merinosų vilnos kolekciją. Juos galima derinti su Gilliatt, Ulysse ir kitais siūlais. Jie suteiks mezginiui lengvumo, pūkuotumo, pagilins, paryškins spalvą, pridės šilkinio spindesio. Taip pat tai nuostabus, plonas siūlas šaliams ar ploniems megztukams. Patiks tiems, kurie mėgsta moherį, bet norėtų šiek tiek mažiau pūko, nei tradiciniuose šilko ir moherio deriniuose.


 

Candide

Sudėtis: 70% merinosų vilna, 30% perdirbta medvilnė (2% gali būti kitas perdirbtas pluoštas)
Svoris: 50 g
Ilgis: 185 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2.5 – 3.5 mm
Mezgimo tankis: 10x10cm: 26ak.x40eil.(2.5mm), 24ak.x38eil.(3mm), 22ak.x34eil.(3.5mm)

Candide sukurti vilnos mylėtojams, bet pritaikyti šiltesniam sezonui ir papildyti vėsinančiu, gaiviu medvilnės pluoštu. Jiems gaminti naudojama ta pati Arlio merinosų vilna, kaip ir kitiems De Rerum Natura siūlams, kartu su perdirbta medvilne. Pagal technines charakteristikas jie atitinka Ulysse: 50g-185m. Tačiau medvilnė suteikia daugiau švelnumo, siūlas kompaktiškesnis, plonesnis, ne toks pasipūtęs kaip iš grynos vilnos. Maži medvilnės ‘burbuliukai’ sukuria originalią siūlo tekstūrą ir margumą, daugiau ar mažiau išreikštą, priklausomai nuo spalvos. Candide spalvų paletė sukurta naudojant natūralius, augalinius ekstraktus: indigo, kaštonų, razetų, dažinių raudžių, košenilių. Natūralūs, visiškai nedažyti atspalviai yra “sucre glace” ir “nougat”. Svarbu pabrėžti, kad Candide spalvos gaunamos naudojant sudėtingą natūralaus vilnos dažymo procesą, todėl net ir toje pačioje gamybinėje partijoje gali būti nedideli atspalvių skirtumai. Kad spalva mezginyje gražiai pasiskirstytų, rekomenduojama megzti kaitaliojant kamuoliukus. Natūralūs dažai nėra tokie stiprūs kaip cheminiai, todėl gali šiek tiek kisti bėgant laikui, truputį pašviesėti.