Rauma Garn

Rauma Garn – tai siūlai, atkeliaujantys iš Norvegijos fjordų. Įspūdingos gamtos apsuptyje, Romsdalen slėnyje įsikūręs Rauma Ullvarefabrikk norvegišką vilną verpia nuo 1927-ųjų metų. Tai viena iš nedaugelio gamyklų, gaminanti norvegiškus verpalus iš vietinių avių vilnos. Ši gamykla jau beveik šimtmetį priklauso vienai ir tai pačiai norvegų šeimai. Bėgant laikui, tobulėjo technologijos, gamykla po truputį keitėsi, bet tradicijos, meilė vilnai išliko ir buvo perduodamos iš kartos į kartą. Dabar Rauma Ullvarefabrikk gamina įvairių pluoštų siūlus, bet labiausiai didžiuojasi vietine, norvegiškąja vilna.

Kuo Norvegijoje gyvenančių avių vilna ypatinga? Ji prisitaikiusi prie atšiauraus klimato, padeda avims, o vėliau ir žmonėms išgyventi šaltyje. Ji šilta, elastinga ir labai patvari. Mezginiai iš jos yra ilgaamžiai.

Rauma Garn siūlams gaminti naudojama norvegiška vilna pažymėta SVANEMERKET ženklu. Tai Šiaurės šalių ekologinis ženklas – Šiaurės gulbė, kuris yra oficialus tvarumo ekologinis ženklas gaminiams iš Šiaurės šalių.

Finull

Sudėtis: 100% norvegiška vilna
Svoris: 50 g
Ilgis: 175 m
Rekomenduojamas virbalų storis: 2.5-3.5 mm
Mezgimo tankis: 24-26 akys = 10 cm

Finull – tai dvigijai karštinės norvegiškos vilnos verpalai. Šie siūlai yra Rauma Garn pasididžiavimas, nes gaminami ilgiausiai bei turi ypatingai gausią ir turtingą spalvų paletę. Finull siūlai gali būti naudojami įvairiausiems mezginiams megzti, ypatingai tinka spalvotiems raštams. Mezginiai iš jų yra lengvi, oringi, kvėpuojantys, šilti ir ilgaamžiai. Norvegiška vilna su kiekvienu skalbimu tik minkštėja ir gražėja.

Visas norvegiškos vilnos apdirbimo procesas – karšimas, sukimas, verpimas, plovimas, dažymas, pakavimas – vyksta Rauma gamykloje. Todėl Finull yra visiškai norvegiškas produktas, atspindintis Norvegijos mezgimo tradicijas ir leidžiantis pajusti šiaurietišką dvasią.