Vilnos gėlės

Vilnos gėlės

Isabell Kraemer modeliui Nasrin pasirinkau Galo Yarns Vilnos siūlus, pagamintus iš Naujosios Zelandijos ėriukų vilnos. Jų labai gera išeiga – 100g/300m. Sunaudojau tik 2.5 pakelius pagrindinės spalvos (Lauro lapas) ir 0.5 pakelio gelsvos spalvos (Šiaudų gelsva) S dydžio megztukui. Tikrai gražios vilnos gėlės gavosi.

Žodis ‘nasrin’ išvertus iš persų kalbos reiškia ‘laukinė rožė’. Dizainerė mezginio aprašyme pateikia ir tuščiavidurį variantą. Galima rinktis schemą, kuri labiau patinka. Šį kartą man labiau norėjosi pilnavidurių gėlių, bet ateičiai dar lieka ir kitas viariantas.

Aprašymas puikiai tiko, raštas nesudėtingas, nieko nereikėjo koreguoti ar perskaičiuoti, tik  megztinio ilgį pagal save matavau ir rankoves. Mezgant nuo viršaus be galo patogu bet kada pasimatuoti ir jeigu reikia, pakoreguoti. Be to, nereikia siūti, kas labai palengvina procesą ir pagreitina rezultatą.

Vilnos siūlai labai tinka spalvotiems raštams. Jie nekaprizingi, pakankamai lengvi. Kadangi siūlas nėra visiškai lygus per visą ilgį, tai puikiai paslepia visokius netolygumus, išlendančius mezgant. Visgi vilna lieka vilna ir niekas jos savybių atstoti negali. Išskalbus vilnai skirtomis priemonėmis, dar pridėjus šiek tiek minkštiklio ar balzamo, išdžiovinus, išpurenus, visą triūsą vainikuoja nuostabus rudeninis megztukas. Plonas, bet šiltas, rudeniškų spalvų megztukas – kaip tik pirmiesiems rudens atšalimams. O kada gi daugiau rūpintis šiltais mezginiais, jei ne vasarą? Daugiau laiko galima skirti savo pomėgiams, modelių paieškai ir ilgoms meditacijoms renkantis siūlų spalvas.