Šalikas Mondays

Šalikas Mondays iš ėriukų vilnos

Šalikas Mondays pagal Camilla Vad modelį turėjo būti lengvas ir smagus mezginukas, kai norisi atsipalaiduoti ir per daug negalvoti apie sudėtingus raštus. Pasirinkau rudeniškas Vilnos iš Naujosios Zelandijos spalvas ir šiek tiek paplatinau esamą modelį, kad šalikas būtų didelis ir šiltas, jaukus apsimūturiuoti kaklą ir netgi ausis.

Iš pradžių bandžiau pateisinti šaliko vardą ir mezgiau tik pirmadieniais po vieną spalvos stulpelį. Bet, kai pamačiau, kad pritruks pirmadienių iki vasaros pabaigos, darbą teko skubiai spartinti.

Kiekvienos spalvos užteko po vieną sruogą pasiruošti, netgi atliko. O šaliką išskalbus su garsiaisiais Eucalan skalbikliais, jis ženkliai pašvelnėjo, vilna tapo puresnė, minkštesnė.

Pasirodysiu labai nejautri, sakydama, kad vilna turi bent kažkiek jaustis. Tai juk vilna! Šiais laikais viskas priklauso nuo priežiūros priemonių. Kaip rūpinamės savo nuosavais plaukais, kad jie nebūtų šiurkštūs ir nestovėtų kaip stagarai, taip reiktų šiek tiek meilės suteikti ir mezginiams, parinkti jiems švelnesnes skalbimo priemones, naudoti balzamus, kai galima (balzamai ir minkštikliai nerekomenduojami neverptai vilnai, pavyzdžiui, Plotulopi), pagarinti. Taigi net ir šiurkščią vilną galima apdoroti taip, kad ji kuo mažiau erzintų. Kai šalta, tas vadinamas “graužimas” netgi praverčia, nes aktyvina mikrocirkuliaciją ir taip labiau šildo.

Įtariu, kad ilgai šiuo šaliku nesidžiaugsiu ir jis bus patyliukais nusavintas.