Naujieji siūlai De Rerum Natura iš Prancūzijos

Naujieji siūlai De Rerum Natura buvo labai laukiami. Prieš kelis metus juos pamačiusi susižavėjau spalvomis ir siūlo minkštumu, purumu. Merinosų vilnos siūlai paprastai būna per daug nudailinti, o paėmus Gilliatt ar Ulysse siūlus į rankas, jaučiasi vilnos natūralumas, bet tuo pačiu jie yra labai švelnūs. Šie siūlai gaminami iš prancūziškųjų Arlio merinosų vilnos, sumaišytos su tamsia juodųjų Portugalijos merinosų vilna, kuri suteikia spalvoms gilumo, švelnaus melanžo. Apdirbimo procesas, kai siūlai gaminami iš karštinės vilnos, suteikia siūlui daugiau oringumo, purumo ir lengvumo. O Arlio merinosų vilna pasižymi dideliu elastingumu, natūraliu tamprumu. Šie siūlai labai tinka įvairiausiems raštams, nuo kiauraraščių iki pynių, taip pat ir kelių spalvų marginimui. Siūlo struktūra dėkinga tuo, kad paslepia mezgimo netolygumus, akys gražiai sugula. Jie nėra slidūs, kaprizingi, lengva megzti, neslysta nuo virbalų.

Pirmajam mezginiui pasirinkau storesniuosius Gilliatt siūlus ir japonų dizainerės Midori Hirose modelį Snowy Forest, publikuotą Laine žurnale Nr. 10. Sunaudojau 4.5 kamuoliuko Gilliatt Poivre et sel (Pipirai ir druska). Tai viena iš natūralių, nedažytos vilnos spalvų.

Šis megztukas turi ir tęsinį. Ta pati dizainerė, Midori Hirose, sukūrė kepurės modelį (Snowy Flower hat), remdamasi megztinio pynių motyvais. Kepurę galima megzti iš plonų siūlų su moheriu arba storesnių, tokių kaip Gilliatt. Aš maišiau Ulysse su moheriu Kid Seta. Kepurei prireikė viso vieno kamuoliuko Ulysse Granit ir maždaug pusės kamuoliuko moherio su šilku. Tiesiog fantastika! Kepurė lengva ir labai šilta, laisva, per daug nesuspaudžia plaukų, tokia kaip man patinka.

Mezginių priežiūrai naudokite skystus Eucalan skalbiklius. Jie ypač tinka natūralios vilnos siūlams, netraumuoja vilnos, palepina ją lanolinu ir eteriniais aliejais.