Dvigubas Plötulopi – dvigubai daugiau šilumos

Noriko Ichikawa modeliui Fuyuhi reikėjo naudoti dvigubą Plötulopi siūlą, kad atitiktų aprašymą. Galvojau, kad gausis baisiai storas megztinis. Bet dvigubas Plötulopi siūlas – tai dvigubai daugiau islandiško gėrio. Taip, tikrai, megztinis storesnis nei megztume viengubu siūlu, bet vis tiek lengvas ir maloniai šildantis. Gavosi tarsi pončas. Megzti labai lengva. Visi islandiškos vilnos siūlai nėra kaprizingi ir juos megzti gali tiek pradedantys, tiek pažengusieji. Akys puikiai susilygina po skalbimo. Nesudėtinga megzti spalvotus raštus, siūlai gražiai sugula ir išvirkščioje pusėje. O svarbiausia, kaip jau minėjau, kad mezginys nesunkus ir be galo gerai dėvisi.

Fuyuhi modelis šiek tiek kitoks nei įprasti islandiški megztiniai. Jeigu mėgstate tokius, tikrai siūlai išmėginti. Jis gana platus, į apačią siaurėjantis. Rankovės primezgamos žemai. Kad būtų patogu pakelti ranką, pažastys formuojamos trumpomis eilėmis. Viso proceso metu patogu matuotis, nes mezgame nuo viršaus. 

Šiam modeliui pasirinkau Plötulopi 1033 Black Sheep spalvą, kaip pagrindinę. Jos sumezgiau nepilnai 4 vnt (3.5vnt jeigu tiksliau). Raštui naudojau 1426 Dark Amber ir 1026 Light Ash (po 1 vnt).

Mezginių priežiūrai naudokite skystus Eucalan skalbiklius. Jie ypač tinka natūralios vilnos siūlams, netraumuoja vilnos, palepina ją lanolinu ir eteriniais aliejais. Plötulopi siūlams nerekomenduojama naudoti minkštiklių. Kitiems islandiškos vilnos siūlams tinka, bet šiems – ne, nes jie yra neverpti ir gali išsitampyti.