Vilna su medvilne vasariškiems mezginiams

Vilna su medvilne yra tarsi išsigelbėjimas visiems vilnos mylėtojams. Šis dviejų pluoštų derinys sukuria vėsesnį siūlą, puikiai tinkantį palaidinėms, bet tuo pačiu išlaikantį vilnos savybes – tamprumą, elastingumą. Nors man vasara ar karštas oras visiškai nemaišo megzti bet kokio storumo gryną vilną. Vilną megzti visada smagiau nei gryną medvilnę. Bet čia kiekvienam savi pomėgiai, poreikiai. Taigi vilna su medvilne – tarpinis variantas, tinkantis visiems, ypač švelnumo mėgėjams. 

Pasirinkau Midori Hirose modelį White Mountains Light. Autorė pateikia daug modelio variacijų, galima pasirinkti norimą apykaklės tipą, rankovių ilgį, mezginio plotį. Nors autorė rekomenduoja 5mm virbalus, bet aš pasirinkau truputėlį plonesnius, 4mm, ir mezgiau didesnį dydį pagal nurodytus išmatavimus (S). Sunaudojau 250g – 5 kamuoliukus Candide Nougat siūlų. 

Kuo ypatingi šie De Rerum Natura siūlai? Candide sukurti vilnos mylėtojams, bet pritaikyti šiltesniam sezonui ir papildyti vėsinančiu, gaiviu medvilnės pluoštu. Jiems gaminti naudojama ta pati Arlio merinosų vilna, kaip ir kitiems De Rerum Natura siūlams, kartu su perdirbta medvilne. Pagal technines charakteristikas jie atitinka Ulysse: 50g-185m. Tačiau medvilnė suteikia daugiau švelnumo, siūlas kompaktiškesnis, plonesnis, ne toks pasipūtęs kaip iš grynos vilnos. Maži medvilnės ‘burbuliukai’ sukuria originalią siūlo tekstūrą ir margumą, daugiau ar mažiau išreikštą, priklausomai nuo spalvos. Candide spalvų paletė sukurta naudojant natūralius, augalinius ekstraktus: indigo, kaštonų, razetų, dažinių raudžių, košenilių. Natūralūs, visiškai nedažyti atspalviai yra “sucre glace” ir “nougat”. Svarbu pabrėžti, kad Candide spalvos gaunamos naudojant sudėtingą natūralaus vilnos dažymo procesą, todėl net ir toje pačioje gamybinėje partijoje gali būti nedideli atspalvių skirtumai. Kad spalva mezginyje gražiai pasiskirstytų, rekomenduojama megzti kaitaliojant kamuoliukus (aš to nedariau ir nepastebėjau, kad skirtųsi atspalviai). Natūralūs dažai nėra tokie stiprūs kaip cheminiai, todėl gali šiek tiek kisti bėgant laikui, truputį pašviesėti.