Spalvoti norvegiškos vilnos kryželiai

Spalvoti norvegiškos vilnos kryželiai atrodo žavingai, o ir apsivilkus megztinį, jausmas nuostabus. Pakliūni tarsi į šiltą vilnos debesį.

Mezgiau pagal mėgstamos dizainerės Anne Ventzel modelį Coloured Crosses Senior, kurio aprašymą rasite ir galėsite įsigyti autorės tinklalapyje. Jis nuo įprasto Coloured Crosses skiriasi tuo, kad mezgamas nuo viršaus ir pažastų gyliu. Autorė naudoja vilną kartu su moheriu, bet aš pasirinkau tik norvegiškos vilnos siūlus Tinde. Jie gana pūkuoti patys iš savęs ir mezgimo tankumas beveik atitiko. Mano mezginio eilių skaičius buvo didesnis, tai yra, daugiau eilių sudarė 10 cm nei aprašyme rekomenduojama. Todėl mezgiau pagal didžiausią vyrišką XL dydį ir matuodama koregavau ilgį pagal poreikį. Virbalus taip pat naudojau plonesnius – 4 mm ir 3.25 mm krašteliams. Aplink kaklą nusprendžiau megzti dvigubą kraštelį, nes megztinį dėvės vyras, tai mažiau šansų, kad su barzda išpašys siūlus.

Sunaudojau 350g pagrindinės spalvos Tinde Blågrå (2143), 150g Tinde Olivengrønn (2118) ir maždaug po 50g Tinde Cognac (2103) ir Tinde Støvet rosa (2137).

Megztinio priežiūrai naudojau skystą Eucalan skalbiklį, kurio nereikia skalauti. Siūlai po skalbimo tapo švelnūs, purūs, išryškėjo pūkas, atsipalaidavo, susilygino mezginio akutės. Dar vienas svarbus daiktas megztinių priežiūroje, kurį būtinai turiu paminėti, tai drabužių garintuvas. Visada jį naudoju, kai reikia atgaivinti, palyginti susiglamžiusius mezginius. Nepakeičiamas dalykas. Jį galite įsigyti bet kurioje buitinės technikos parduotuvėje.

Norvegiškos vilnos siūlai garsėja patvarumu. Tuo įsitikinau iš patirties. Mano turimiems norvegiškos vilnos megztiniams nereikia jokių nuburbuliavimo aparatų, nes burbuliukų tiesiog nesusidaro. Bus proga įvertinti vyro dėvėjimo ypatumus, nes tikrai ne paslaptis, kad dėvėtojas ženkliai įtakoja rūbo būklę, išvaizdą ir kiek laiko ar priemonių reikia skirti priežiūrai.

Taip pat labai norėčiau užsiminti apie keistą įsitikinimą, su kuriuo kartais susiduriu, kad vilnos ir sintetikos mišinys yra geriau nei grynos vilnos siūlai. Jis visiškai neteisingas. Geriau nebent tais atvejais, kai reikia didesnio patvarumo, atsparumo trinčiai, pavyzdžiui kojinių siūluose. O šiaip jis naudojamas dėl pigumo. Nors pastaruoju metu nemažai siūlų gamintojų pradėjo ieškoti alternatyvos nesuyrančiai ir labai gamtą teršiančiai sintetikai. Pradėtas naudoti kompostavimo metu suyrantis poliamidas. Ir tokie siūlai, deja, tikrai nėra labai jau pigūs. Bet kokiu atveju, arčiau kūno visada maloniau turėti natūralaus pluošto vilnonį mezginį, nei plastikinį maišelį. Plastikinis maišelis, striukės ar lietpalčio pavidalu, gerai apsaugo nuo lietaus ir vėjo, todėl geriau tegul jis lieka kuo toliau išorėje, kaip viršutinis sluoksnis.