Mezginių priežiūra

Dažnai sulaukiu klausimo “ar šie siūlai burbuliuosis?”. Taip, žinoma, burbuliuosis, jeigu tik dėvėsite tai, ką numezgėte. Labai logiška ir neišvengiama, nes tai vyksta dėl trinties. Nesiburbuliuos tuo atveju, jeigu laikysite spintoje. Tik vieni siūlai burbuliuojasi labiau, kiti – mažiau.

Ką daryti, kad tai neerzintų? Reikia mezginį prižiūrėti. Kaip savo oda, plaukais, nagais reikia rūpintis, kad jie būtų gražūs ir sveiki, taip ir megztinio negalima nutrenkti į kampą ir tikėtis, kad jis visada atrodys kaip naujas.

Idealus daiktas burbuliukams nurinkti – mažas, elektrinis prietaisas, panašus į barzdaskutę. Tikrai siūlau įsigyti, nes be jo, kaip be rankų. Ypač tinka mezginiams iš merinosų vilnos, kašmyro, bei jų mišinio prižiūrėti. Alpakų vilnai ir moherio mezginiams geriau nenaudoti, nes siūlai pūkuoti, tai gali nurinkti ir pūką.

Pati išbandžiau šį burbuliukų nurinktuvą (fabric shaver) Cashmere Blend megztiniams ir šalikams nuvalyti. 1-2 kartus nurinkus burbuliukus ir išskalbus, naujų beveik nebesusidaro. Taigi priežiūra labai paprasta. Nereikia to daryti kasdien. Pavyzdžiui, šį pilką Cashmere Blend šaliką dėviu jau antrą sezoną (tikrai ne spintoje, nes reikia pačiai viską išbandyti). Nurinkau burbuliukus pirmą kartą, o skalbiau trečią kartą. Galiu pasigirti, kad atrodo kaip naujas. Gal nuotraukose to nesimato, bet galite užsukti į parduotuvę, parodysiu.

Skalbimo priemones naudoju tik skystas, tinkančias vilnai. Man patinka Sonett, bet jų yra įvairiausių, kaip ir šampūnų plaukams. Yra netgi skirtų specialiai kašmyrui skalbti. Svarbiausia atrasti patinkančią ir prieinamą priemonę. O nieko neturint, pravers netgi plaukų šampūnas.

Cashmere Blend, Merino Supersoft bei Pure Cashmere siūlus galima skalbti ir skalbimo mašinoje, įjungus vilnos programą arba rankinį skalbimą be gręžimo. Nors aš dažniausiai skalbiu rankomis. Išskalbto mezginio jokiu būdu negalima gręžti sukant. Reikia švelniai nuspausti vandens perteklių ir ištiesti ant rankšluosčių, kurie puikiai sugeria drėgmę ir mezginys greičiau išdžiūsta. Negalima džiovinti prieš saulę. Gal džiūvimą taip ir pagreitinsite, bet mezginio spalva tikrai išbluks ir dar nevienodai. Taip pat negalima mezginių kabinti, nes gali ištįsti. Nebent to ir siekiate. Kažkada nusimezgiau šiek tiek per trumpą Alpaca Mist megztuką ir bandžiau jį taip pailginti. Gal truputį pavyko, bet labai nedaug. Todėl dabar galiu drąsiai tvirtinti, kad alpaka tikrai netįsta, nežinau iš kur čia toks mitas.

Rūpinkimės savo mezginiais ir jie atrodys nuostabiai. O jeigu iškyla klausimų ar norite pasidalinti savo patirtimi, nedvejokite ir rašykite.

Papildymas: Siūlo galo parduotuvėje jau galite įsigyti Eucalan skalbiklių. Jie nepamainomi mezginių skalbimui. Daugiau informacijos rasite produktų aprašyme.